IAODG s.r.o.

Z důvodů ochrany soukromí YouTube je potřeba načíst vaše oprávnění. Pro více informací prosím navštivte naše Obchodní podmínky.
Přijímám

IAODG našla hodnoty v historii legií, ať’ už té francouzské založené roku 1831 nebo i té české, která začala vznikat již roku 1917, kdy vydal francouzský prezident dekret o vytvoření samostatné československé armády ve Francii. Více v příběhu

Po cizinecké legii je to moje další životní výzva. Spojením historických myšlení, kde se tradice vždy ctily a ctít budou, se otevírá nová cesta IAODG mnoha lidem. Cítím neskutečnou moc světla, které dává naději budoucího, naději nového, naději čistého. Vše, co dává rovnováhu života, víru v lepší. Naši předkové bojovali za svobodu a my jdeme stejným směrem. IAODG vytváří hodnoty, poselství a životní filozofii, kdy se soustředíme, a to hlavně na kvalitu než na kvantitu při výchově mládeže, která je pro nás prioritou. Po mém návratu z francouzské cizinecké legie, kde jsem, jak už víte působil 15 let, jsem se rozhodl šířit tento odkaz a předávat mé načerpané zkušenosti. Ty mě také posléze vedly k vytvoření symbolů IAODG, které nám pomáhají ctít historii a jít cestou budoucnosti.

Logo IAODG s Drakem a proč právě drak? Jelikož jsem so rozhodl IAODG směřovat dle odkazu legie a mojí cesty ve speciální jednotce GCP, tak i oficiální logo IAODG obsahuje draka s pěti hvězdami. Historie draka na odznaku druhého výsadkového pluku cizinecké legie 2REP dnes, který byl vytvořen v severní Africe v roce 1948. Jde o spojení třech hlavních symbolů cizinecké legie a to, zelená a červená barva do které je zasazen zlatý granát se sedmi plamínky. Drak je vzpomínkou na boje v Indočíně. Logo IAODG zahrnuje draka jako vzpomínku na speciální jednotku cizinecké legie a naplnění jedné části mojí životní cesty.

Prvním symbolem IAODG je meč, který jsem si přivezl z francouzské legie. Původ a typ roku 1857 III. Republiky a patřící brigádnímu generálovi francouzské armády, který sloužil v řadách cizinecké legie. Čepel je zdobena rytinou “Manufacture Nationale d‘Armes de Chatellerault 1908 Epée à ciselures”. Tento meč byl v boji a nese hodnoty odkazu za svobodu a při slavností příležitosti slibu IAODG, kdy je pokládán na ramena vstupujících legionářů IAODG s proslovem Honor – Fidelity (čest-věrnost).

Druhým symbolem IAODG je ručně vyšitý prapor IAODG, je jedinečnou insignií, svědkem a ochráncem. Prapor s logem IAODG, které je spojeno právě s mou cestou a působení v cizinecké legii. Jsou zdůrazněny hodnoty jako Honor – Fidelity (Čest – Věrnost), které jsem osobně pochopil a prožil na 11 bojových misích Znak symbolizují draka a jeho sílu, jako symbol 2REP a pět modrých hvězd za působení v GCP. Text na praporu You want – We supply v překladu máte zájem o naše služby – my vám je dodáme mi poradil, ještě za dob mého působení v CL major Ruinne s kterým jsem pracoval na DSPLE v 1RE. Špička praporu je zdobena symbolem cizinecké legie, a to sedmi plamínkovým granátem, který byl součástí upomínkového praporu, který jsem dostal při svém odchodu z GCP. Stojan je ve tvaru trojúhelníku a je symbolem elitního výsadkového pluku cizinecké legie a také pomůckou při pochopení technik PRO DEFENCE IAODG, kde základní pohybovým vzorcem je právě trojúhelník a úhel 45°.

Snímky IAODG