Můj osobní příběh

Po posledních čtyřech letech, které nebyly nejlepší, jsem se ocitl v situaci, kdy jsem musel začít přemýšlet o dalším směru mého života. Během té doby jsem si dvakrát přetrhl achilovku, skončil s cvičením v akademii a hledal jsem odpovědi na otázky týkající se víry a celkového pohledu na svět. Právě v nedělní dopoledne jsem zažil zásadní zlom. Běžel jsem se svým synem Oliverem a náhle mi probleskla myšlenka na změnu životního stylu.

Chci se vrátit do doby, kdy jsem byl mladý a sportoval, nepil alkohol a nekouřil, chtěl jsem v životě něco dokázat. Nemyslím, tím že bych to někdy přeháněl. Oliver mi spontánně odpověděl, že si myslí, že bude lepší nepít alkohol až do konce života. Jeho slova mě silně oslovila a uvědomil jsem si, že to je cesta, kterou chci následovat.

Když mi doktor doporučil léky na snížení hladiny cholesterolu, rozhodl jsem se intenzivně prostudovat a zvážit, co bude nejlepší pro mé zdraví. Získal jsem i podporu a rady od přátel na sociálních sítích, za což jim velmi děkuji. Nakonec jsem ale pochopil, že já sám nejlépe znám své tělo a já sám jsem ten, kdo musí rozhodnout. Rozhodl jsem se odmítnout všechny prášky, jako po celý můj život.

Během mé cesty pochopení sebe sama jsem si uvědomil, že ten „těžký trakař“, který jsem táhl v posledních čtyřech letech, jsem byl já sám. Toužím se vrátit zpět do doby mého mládí, kdy jsem na sobě pracoval a chtěl dosáhnout něčeho výjimečného. Cílem není dostat se někam za každou cenu, ale toužím po životě, který mi přinese duševní i fyzickou pohodu.

Mým osobním rozhodnutím dnes je, že už nepiji alkohol ani nekouřím (kouřil jsem pouze a výjimečně doutníky). Budu se starat o své tělo a dávat mu pouze to, co opravdu potřebuje. Vím, že to bude náročné, ale cítím se připravený na tento nový životní krok. Moji přátelé mi zůstanou oporou, protože mám malý, ale důvěrný kruh lidí, na které se mohu spolehnout.

Pochopil jsem, že naše štěstí a směr života máme pouze ve vlastních rukou. Jsem odhodlaný jít za svým předsevzetím a cílem. Tento nový životní směr mi přináší naději a radost, a já jsem připravený na výzvy, které budou následovat.