Konec roku je opět tady a Vánoce začínají klepat na dveře. Tento rok bude vše v režimu omezení a prevence, kvůli tolik nechtěnému a stále přítomnému Covidu, který nám tento rok neumožní se setkávat v hojném počtu a nutí nás být v kontaktu s našimi nejbližšími telepaticky nebo za pomocí kanálů sociálních sítí.

Já říkám, že vždy je něco zlé i k něčemu dobrému a v tomto případě to je, že nemusíme trávit čas v hojném počtu s cizími lidmi, ale můžeme ho naplno využít v rodinném kruhu a nám nejbližším. Být jim na blízku a vycítit radost našich dětí a nás samotných jako v dřívějších dobách, kdy byl čas naplněn rodinnými vztahy plné lásky a pochopení.

Advent dnes začal a my máme před sebou čtyři neděle, než budou Vánoce. To, jak slaví každý z nás tyto týdny, je pouze a výhradně na každém z nás. Zdali je to období půstu nebo příprav oslav na narození Ježíše Krista, symbol naděje a lepších časů, to vše je jenom na nás, jak si tyto dny připravíme a jak je budeme prožívat.

Já si z celého srdce přeji, aby si všichni ochránci uvědomovali, že nejsou na tomto světě sami a že jsme vlastně taková velká rodina, která se neustále rozšiřuje. Pojďme společně na dálku prožít toto nelehké období v klidu a s láskou, jak to dělali naši předkové. Nehledejme materiální podstatu, ale tvořme citové bohatství, které nám nikdo nemůže vzít.

Věnujte svůj čas sami sobě a pro své nejbližší. Poté pod stromečkem naleznete vše, co si opravdu přejete a nebudou to tentokrát krabice s materiálním naplněním, ale naleznete tam to nejcennější, a to je láska, klid a vnitřní uspokojení. Nejsme na tomto světě sami a jsou tu lidé, kterým na vás záleží.

Krásné Vánoce milí přátelé