Milí ochránci, vidíme všichni to stejné, že je opět už skoro konec roku a Vánoce jsou také již za dveřmi. Počasí se nám také mění, brzy tma a venku zima. Je to, ale každoroční pravidelný cyklus a je pravdou, že tento rok to máme všichni stižené podmínkami COVIDu a také chaotickými rozhodnutími našich politiků. Toto vše samozřejmě ovlivňuje naše nálady a rozpoložení, proto je naší prioritou udržovat si pozitivní náladu a myšlení. Jak na to? Pokud nevíte jak na to, mohu vám jenom doporučit studium produktivních ochránců, které je zaměřené právě na tyto problémy a hlavně má potřebné návody, jak vše úspěšně zdolat.

Nesmíme zapomínat, že na tomto světe nejsme nikdy sami. Pyramida bezpečí je právě o vzájemné a přímé pomoci mezi ochránci. Je to jako v příběhu, když jdete po pláži s Bohem a vidíte za sebou dvě řady vašich stop, ale někdy se zobrazí pouze jedna strana stop. Ptáte se Boha, proč vás opustil? Bůh vám odpoví: „to bylo právě, když sem tě nesl příteli“. Proto je důležité si uvědomit, že na tomto světě nejsme nikdy sami a proto je zde Pyramida bezpečí s produktivními ochránci.

V Pyramidě bezpečí, jde každý ochránce svým zvoleným směrem, ale všichni máme společný cíl. Tím cílem je umět žít naplno a bezpečně každý den. Jsou dny, kdy je to náročnější, ale pokud máme systém, jak toto vše nastavit a udělat si ze špatného dne den příjemný, tak to je oč tu běží. Proto si nastavme akční rok 2021. Připravte si výhled a strategii vašich osobních úspěchů a hlavním cílem bude někomu pomoci. Pomoc a vaše osobní zkušenosti jsou pro určité lidi, tím nejcennějším, co můžete předat.

Já osobně mám zkušenost, kdy jsem byl pozván na setkání s velitelem jedné speciální jednotky, která má velký zájem o mé načerpané zkušenosti. Při našem setkání a povídání jsme hned nalezli společnou řeč a možnosti předání zkušeností, které směřují hlavně s pocitem pomoci v jednoduchosti a profesionální efektivnosti. To je to co mě baví a naplňuje.

________________________________________________________________________________

Pár názorů studentů produktivních ochránců

Studium nadále pokračuje, vracím se ke “splněným “ cílům jelikož je toto studium celoživotní a musí se to stále připomínat od začátku, a pokaždé to přinese nový poznatek na čem zapracovat a poté pomalu pokračovat dál. Vše je pro mě srozumitelné a upřímě cítím, že to mění mě jako osobu i v obyčejném životě. Dodalo mi to určitou sebejistotu ( v pozitivním smyslu). Někdy bych uvítal některé praktické studium, tak jako v minulosti určitý seminář. Tamáš P.

Estamos todos imbuídos e centrados neste cenário que é o covid19, buscando, procurando informação fiável, criando soluções para antecipar as dificuldades: profissionais, familiares, saúde e proteção. Estamos mais esclarecidos que em Março, início da pandemia, onde nada sabíamos. Quem sabe não poderíamos através de video conferência ou por escrito trocar impressões, experiências vividas, como lidaram e como vêm o amanhã…um forte abraço a todos os protetores e familiares, desde Portugal! Racardo G.

A proto pokud můžeš pomoci někomu, proč to neuděláš?

Mějte se krásně přátelé.